Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-07-2024

Potrójne potomstwo jeżozwierzy w Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer, Karmiąca matka jeżozwierza z 3-tygodniowym młodym.

Narodziny trzech młodych jeżozwierzy w zoo Görlitz powiększyły grupę tych charyzmatycznych dużych gryzoni do dziesięciu.

“Po trzech do czterech miesiącach ciąży, jeżozwierze rodzą się w pełni wykształcone i widzące. Początkowo miękkie kolce twardnieją po około dwóch tygodniach”, wyjaśnia Catrin Hammer kurator zwierząt w Zoo Goerlitz. “Dla opiekunów zwierząt oznacza to, najpóźniej do dwóch tygodni po urodzeniu określić płeć. W przypadku instalacji transpondera identyfikacyjnego, w wieku około dwóch miesięcy, konieczne jest posiadanie grubych rękawiczek, w przeciwnym razie będzie bolało.”

Niezwykłą cechą jeżozwierzy jest umiejscowienie strzyków w okolicy ramion matki. Umożliwia to młodym ssanie mleka w dowolnym momencie, bez konieczności kładzenia się matki na boku lub plecach, co narażałoby ją na ataki potencjalnych drapieżników.

 

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...