Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-06-2024

W Lubaniu pojawiły się nowe stojaki rowerowe. Sukcesywnie wydłużają się trasy rowerowe, a już za chwilę zostanie otwarty rowerowy park umiejętności.

Piękna pogoda i sezon wakacyjno-urlopowy sprzyjają wycieczkom rowerowym. Jako że słoneczne lato w pełni, miłośników dwóch kółek ucieszą najnowsze wieści związane z rowerową infrastrukturą w mieście.

Z końcem czerwca pracownicy Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu przystąpili do montowania stojaków rowerowych. Zostały one zakupione ze środków pozyskanych od Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna. Szerzej ten temat omówiliśmy w artykule pt. Stojaki rowerowe.

Tak jak zapowiadaliśmy, ze stojaków będzie można korzystać wzdłuż Dolnośląskiej Cyklostrady i miejskich tras rowerowych, jednak nie mogło ich zabraknąć również w centrum Lubania. Swojego jednoślada możemy zaparkować w następujących lokalizacjach: Skwer Niepodległości przy Wieży Brackiej, obok boiska na ul. Spółdzielczej, przy ratuszu od strony fontanny, w parku Stanisława Kostki, przy świetlnych ławkach - ul. Łużycka, na Podwalu - przy przejściu do targowiska, przy parkingu na ul. Szafirowej oraz na skwerze Świętego Jakuba (skrzyżowanie ulic: Zgorzelecka, Kopernika).

Na bieżąco prowadzone są prace budowlane lubańskich ścieżek rowerowych. W ostatnim czasie powstał na Kamiennej Górze kolejny odcinek drogi rowerowej. Dużymi krokami zbliża się również otwarcie rowerowego parku umiejętności, szczegóły już wkrótce. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...