Szkolna wycieczka kl IVa
Z przyjemnością podzielimy się z Wami wrażeniami z klasowej wycieczki do Czarciego Młyna oraz magicznego zakątka przyrody u stóp Stogu Izerskiego .
Z przyjemnością podzielimy się z Wami wrażeniami z klasowej wycieczki do Czarciego Młyna oraz magicznego zakątka przyrody u stóp Stogu Izerskiego .
Klasa 4a w czasie omawiania lektury Carlo Collodiego pt. „Pinokio” zrealizowała wyjątkowy projekt edukacyjny. Czwartoklasiści tworzyli postacie z utworu – każda kukiełka miała swój niepowtarzalny charakter, a niektóre zupełnie jak w książce – zyskały wyjątkowo długie nosy. Wśród przygotowanych zadań w stacjach zadaniowych były rozsypanki związane z planem zdarzeń, „warsztaty stolarskie” z kawałkiem drewna, jednak najciekawsze okazało się tworzenie krzyżówek z hasłami nawiązującymi do lektury z listków papieru toaletowego.
Dnia 26.05.2026 roku w Olszynie odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci, w których nasi uczniowie zdobyli 12 medali.
W dniach 18 - 22 maj klasa 4b przebywała na zielonej szkole w Piechowicach w ośrodku "Uroczysko". Nasi uczniowie mieli bardzo bogaty program, w którego skład wchodziły m.in. takie atrakcje jak: wyjście na Złoty Widok, wycieczka po Karkonoskim Parku Narodowym, oraz zwiedzenie wodospadu 'Szklarka'. Pałac Sobieszów - Centrum Przyrodniczo Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego i tam zwiedzanie wystawy „Klimatyczne Karkonosze”.
Uczniowie klas 6b i 7b wzięli udział w dwudniowej ekscytującej wycieczce do stolicy Wielkopolski. Głównym celem naszej wyprawy było przede wszystkim odkrywanie niezwykłej historii, kultury i nauki, z których słynie Poznań. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od spaceru po urokliwym Starym Rynku, obserwowaliśmy poznańskie koziołki, podziwialiśmy urokliwy Park Cytadela. Prawdziwą regionalną lekcją okazała się wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie mogliśmy nie tylko poznać lokalne tradycje, ale także wziąć udział w warsztatach i spróbować słynnych wielkopolskich przysmaków – rogali świętomarcińskich.
Dzień Roweru u Pszczółek, to doskonały sposób na połączenie radosnej zabawy z nauką. Główne cele to: rozwój dużej motoryki i równowagi.
Biedronki i zabawa w łowienie to doskonałe narzędzie wspierające rozwój dziecka, które łączy aktywność fizyczną z treningiem umysłowym.
Dzień Chemika w żłobku to wspaniała okazja do zmysłowej zabawy. Maluchy mogą wcielić się w rolę „małych badaczy”.Kluczem jest obserwacja prostych reakcji: mieszania kolorów, powstawania bąbelków oraz eksperymentów z wodą i mlekiem.